CO DA CI JOGA CZEGO NIE DA CI ZUMBA. O JEDNOŚCI CIAŁA I DUCHA.

Początki są zawsze trudne. Trzeba jeszcze wybrać spośród różnorodnego wachlarza usług coś odpowiedniego dla nas i dlaczego właśnie  jogę, a nie kung-fu albo zumbę?

Ja już wiem dlaczego.

Joga oznacza łączenie. Łączymy prace ciała, umysłu i ducha. Gdzie znajdziemy  wszystko w jednym?  Tylko w jodze. Chodź może termin „praca” nie brzmi zbyt zachęcająco dla Was to przekłada się na bycie doskonalszym, nie tylko fizycznie ale też mentalnie. Efektem „ubocznym” jest piękne, sprawne ciało, i  piękny umysł J

O  jodze istnieje wiele mitów. Mam nadzieję, że część z nich uda  mi się odczarować. Ludzie różnych wyznań i narodowości ćwiczą jogę.Nie jest to sekta ani religia. Nie ważne w co wierzysz i czy wierzysz. Nikt nie będzie na to wpływał i ani zachęcał cię do zmiany przekonań.

To praktyka, którą może zacząć każdy. Dziecko, dorosły, senior, kobiety w ciąży, osoby po operacjach, chorobach, pacjenci onkologiczni. Pani w ciąży nie wybierze się na kung-fu, a senior nie koniecznie znajdzie to czego szuka w zumbie…

Metoda Iyengara, którą ja osobiście praktykuje i nauczam od lat jest otwarta dla wszystkich. Osoby mające ograniczenia w ciele korzystają z pomocy jakimi są drewniane kostki, koce, paski, aby każdy mógł praktykować i doświadczać korzyści płynących z tej metody.

Najczęstsze obawy moich adeptów to:

-„Czy jestem odpowiednio rozciągnięty?”

”Nie sięgam głową do kolan to jak sobie poradzę na jodzę?”

Spokojnie, nie musisz się obawiać. Jeśli jesteś nowy lub słabszy- nie oberwiesz J to nie kung-fu…J

W metodzie Iyengara wszystko dzieje się w rytmie „slow”. Uczeń stopniowo poznaje asany, ucz się swojego ciała, uczy się pracy ze swoim ciałem i pracy z oddechem. Sekwencja pozycji nie jest przypadkowa i daje nam czas na doświadczenie jogi. Często już po pierwszych zajęciach ludzie odczuwają mniejsze napięcie mięśniowe, w szczególności w barkach, większe otwarcie w ciele, elastyczność i ogólne polepszenie samopoczucia. Wychodzą zregenerowani i „pełni energii”.

A to wszystko można osiągnąć bez tabletek, używek i wydawania dużych pieniędzy. Wystarczy luźny strój, mata, dobry nauczyciel i chęć do ćwiczeń.

Voila!

Nie myślcie też ,że na takich zajęciach będziecie tylko leżeć i oddychać. To nie fitness dla leniwych!

Poczujecie nie tylko prace mięśni, ale też głębiej położonych struktur i doświadczycie tego wspaniałego uczucia gdy po właściwie wykonanej praktyce nasze ciało jest szczęśliwe a to przekłada się na ogólne poczucie zadowolenia. Zaczynamy docierać od powłok zewnętrznych do psychiki i umysłu.

Czyż to wszystko da Ci zumba?

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO MNIE!

Zapraszam na podróż w głąb swojego ciała :)

http://www.agatarozkocha.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s