Remont, kasa i moi Panowie. Czyli Joginka na minusie.

Pierwszy miesiąc remontu już za mną ,a jedna trzecia kredytu już się ulotniła…..Pieniądze bardzo szybko się rozchodzą jak to przy takich inwestycjach. Największym moim zaskoczeniem był koszt instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej planowałam wydać 8000zł ,a wydałam cztery razy więcej! Drugim miejscu pod względem wydatków jest podłoga. Drewniana podłoga z montażem to około 170zł/m2. To jest ponoć i tak tanio! Nie ukrywam ,że wydawanie takich kwot i perspektywa ich oddania ich w ciągu najbliższym lat jest stresująca i czasem dobijająca. Gdyby nie codzienna praktyka jogi i wiara w powodzenia całego przedsięwzięcia pewno już dawno bym się poddała. Co gorsze już widać ,że tych pieniędzy nie wystarczy na całość inwestycji.
Stara „Ja” sprzed kilku lat już bym nie spała, stresowałabym się, myśli o niepowodzeniu pewno kłębiły by się w mojej głowie. Aktualna „Ja” wstaje przed budzikiem, praktykuje, biegnę na dół aby otworzyć kolejnym ekipom, ustalić gdzie kable, rury , domofon, czemu jeszcze nie ma hydraulika . Kiedy wczoraj zobaczyłam w korytarzu, który dwa dni wcześniej powstał wszystkich moich panów od remontu nie mogłam uwierzyć ilu ich było: 2 budowlańców, elektryk, pan do domofonu, 2 hydraulików i 2 serwisantów od pieca gazowego! I tak mam codziennie. Wszyscy „moi panowie” to osoby mi znane. Uwijają się, są rzetelnie.Widzą moje zaangażowanie ,a ja widzę ich pracę i tak idziemy do przodu.

IMG_9309
Zabawny zbieg okoliczności albo i nie. Czytam książkę Jacka Santorskiego „ SamoDzielna Kobieta” to chyba oznacza ,że sama dzieli i rządzi J Autor opisuje spotkanie Klubu Polskiej Rady Biznesu sprzed 20 lat, którego założycielami byli Jan Wejchert oraz Jan Kulczyk. Na którym padły słowa” Imponujące ,że w tym jednym pokoju spotkały się takie majątki”. Na co Jan Wejchert odpalił „ Imponujące jest to ,że w tym jednym pokoju spotkały się takie długi”! Santorski zauważył w swoich doświadczeniach w pracy z ludźmi biznesu ,że to co najważniejsze to ODWAGA do bycia na MINUSIE, nawet w dużej skali.
Informuję ,że minus jest i to w dużej skali 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s